BİZİ ARAYIN
0212 401 22 69

U Ve M Tipi Fırınlar

U ve M Tipi Pişirme ve Kurutma fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılı olan ürünün fırının içinde 180 derece dönüş yapması sağlanır.
Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır.
Uygulama sıcaklığı dikkate alınarak gerekli izole kalınlığı tesbit edilir. Fırın giriş ve çıkışlarında hava perdeleri , hava kırıcılar sayesinde ısı kaçaklarını minimum düzeye indirir.
U ve M Tipi  Pişirme ve Kurutma fırınları uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. Demonte olarak imal edilmektedir. Yerden tasarruf sağlamak amacı ile çeşitli boyutlarda ve şekillerde tasarlanabilir.

 THERMOBLOK (ISITMA ÜNİTESİ, EŞANJÖR)
Isıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın orta kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından  + 250 ºC ye çıkarabilmektedir. Isıtma eşanjörleri 3mm kalınlıkta AISI 309/310 kalite PASLANMAZ ÇELİK malzemeden imal edilmekte ve 1200 ºC ye kadar dayanmaktadır. Kullanılan duman borular çelik çekme dikişsiz duman borusudur.
 
Yanma odası 150 mm KAYA YÜNÜ dolgulu paneller vasıtası ile izole edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmektedir. Gaz sıkışmalarına karşı gaz patlatma çıkış deliği mevcuttur. Ünite üzerinde üretilen ısının sirkülasyonunu sağlayan fanlar mevcut olup, emiş penceresi vasıtası ile fırın içinden emilen hava ısıtılarak tekrar fırın içine basılması vasıtası ile sıcaklık istenilen değerlere yükseltilmektedir.
 

Facebook Twitter Instagram