BİZİ ARAYIN
0212 401 22 69

Termoplastik

Rotasyon Kaplama
Kaplama gerektiren nesne , gerekli sıcaklığa kadar ısıtılır. Termoplastik toz, içeri enjekte edilir ve nesne döndürülerek tam ve tutarlı bir kaplama oluşturulur. Kalan toz tekrar boşaltılır. Genellikle silindirik yapılarda olan nesnelerde kullanılır.

Kaplama istenilen malzemenin ebatlarına uygun cihaz ve aparatlarımız için bizim ile irtibata gecin.

Alevli Püskürtme
Bu yöntemde bir nozuldan püskürtülen tozlar, nozul etrafında oluşan alev çemberi içinden geçerek erir ve temas anında yapışıp katılaşarak termoplastik kaplamayı oluşturur.
Alevli boya cihazımız Dragon hakkında daha detaylı bilgi almak için bizim ile irtibata gecin

Flok Püskürtme
Önceden istenilen dereceye ısıtılmış metal üzerine , Yüksüz termoplastik toz atılır ve soğumaya bırakılır.  

Elektrostatik Yükleme
Elektrostatik olarak yüklenen toz parçacıkları, topraklanan metal üzerine püskürtülür.Termoplastik toz ile kaplanan metal, endüstriyel bir fırının içine yerleştirilir ve eriyene kadar ısıtılır.

Elektrostatik püskürtme avantajları
Toz birikimi üzerinde iyi kontrol
Parçanın kısmen kaplanması sağlanabilir
Tozları kaynaştırmak için daha düşük sıcaklık
Tozun eritilmesi için daha kısa zaman
Termoset malzemelerle karşılaştırıldığında çapraz bağlanma riski yok
Daha küçük toz stoğu gereklidir
Süreç otomatikleştirilebilir

Daldırma Akışkan Yatak Kaplaması
Bu sistem, bir havuz içine konulmuş Thermoplastik tozların alttan hava verilerek ortamda uçuşturulması ve ön ısıtma yapılan kaplanacak malzemenin uçuşan bu tozların içine daldırılarak sıcaklığın etkisiyle metallere yapışması prensibine dayanır. Kaplama kalınlığı ,metalin ön ısıtma sıcaklığı ve malzemenin uçuşan tozların içinde kalış süresi ile ayarlanır.Bu yöntem ileyapılan kaplamalarda, elektrostatik yöntemde yaşanan faraday etkisi yaşanmayacağından dar ve grift bölgelerde istenilen kaplama kalınlığına ulaşma imkanı vardır. Bunun yanında ilk yatırım maliyetinin yüksek olması, renk değişikleri ve malzeme ebatlarında ki değişimlerde yaşanan zorluklar dezavantajlarıdır.

Termoplastik toz içerisinden basınçlı hava geçirildiğinde, kaynayan bir akışkan gibi davranır.Doğru sıcaklığa ısıtılmış metal bu akışkanlaştırılmış yatak içerisine batırılır.Tekrar fırınlanarak tozun tam erimesi ve yüzeyi kaplaması sağlanır.

Daldırma akışkan yatakta avantajlar
Tek bir işlemle harici ve dahili kaplama
Düzgün kaplama kalınlığı, hatta karmaşık şekillerdeki parçalarda bile.
Parça boyutlarında yüksek esneklik.
Basit üretim teknolojisi
Çok iyi verimlilik
Kolay proses otomasyonu
Çok az toz israfı

Minikül İşlemi (malzeme ölçüsünün 1 cm´den yaklaşık 15 cm´ye kadar olan nesnelerin  kaplanma işlemi)
STATIC, küçük ebatlı maddelerin kaplanması için "minik kaplama" adı verilen ve toplam boy olarak 1 cm´den yaklaşık 15 cm´ye kadar olan nesneler arasında değişen bir kaplama tekniği. Akışkan yataklı daldırma kaplama işlemine benzer.

Gerekli nihai kaplama özelliklerine bağlı olarak, işlem koşulları ve teknolojilere uyumlu manuel ve otomatik özel olarak tasarlanmış  ekipmanlarımız hakkında teknik destek ekibimiz size daha fazla yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır .

Facebook Twitter Instagram