BİZİ ARAYIN
0212 401 22 69

Kutu Tipi Fırınlar

Kutu tipi fırınlar kurutma veya pişirme işlemi görecek parçanın bir askı veya araba grubuyla fırın içerisine yüklenmesi prensibine dayanır. Fırınlar tek kapılı olabildiği gibi yerleşime göre çift kapılı ve ciyotin olarak da imal edilebilir.

Toz boya kürlenme fırınları sandviç paneller halinde şase üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü GALVANİZLİ, dış kısmına gelen bölümü DKP SAC (Toz boyalı)  malzemeden imal  edilmektedir. Pişirme fırını panelleri standart olarak 50kg/m3 yoğunluklu TAŞYÜNÜ izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Bu  sayede kurutma  fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını içersinde hava sirkülasyonunu sağlayan radyal tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş ayarlanabilir menfezler sayesinde fırın içersinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir.
 
Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokupul vasıtası ile yapılmaktadır. Fırın istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-250°c ´a kadar ayarlanabilmektedir.
 
THERMOBLOK (ISITMA ÜNİTESİ, EŞANJÖR)
Isıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın orta kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından  + 250 ºC ye çıkarabilmektedir. Isıtma eşanjörleri 3mm kalınlıkta AISI 309/310 kalite PASLANMAZ ÇELİK malzemeden imal edilmekte ve 1200 ºC ye kadar dayanmaktadır. Kullanılan duman borular çelik çekme dikişsiz duman borusudur.
 
Yanma odası 150 mm KAYA YÜNÜ dolgulu paneller vasıtası ile izole edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmektedir. Gaz sıkışmalarına karşı gaz patlatma çıkış deliği mevcuttur. Ünite üzerinde üretilen ısının sirkülasyonunu sağlayan fanlar mevcut olup, emiş penceresi vasıtası ile fırın içinden emilen hava ısıtılarak tekrar fırın içine basılması vasıtası ile sıcaklık istenilen değerlere yükseltilmektedir.

Facebook Twitter Instagram